Opis
Prodaje se 40 semena.
Black Dianthus Chinensis karanfil, duboki, kestenjasto-crni cvetovi, obrubljeni belim i dvostrukim laticama. Odličan kao rezani cvet sa kratkim stabljikama (30 cm), naborani cvetovi su slatkog mirisa. Kompaktna biljka, koja izgleda fantastično u saksijama ili bašti sa sivo-zelenim lišćem nalik travi.Uz redovno zalivanje i povremenu prehranu,dugo i raskosno cveta na suncanim polozajima.
Da bi karanfil drugi put cvetao treba ga obrezati posle prvog cvetanja.
Seje se tokom januara i februara u zatvorenom prostoru,( seme mora prekriti tankim slojem supstrata da bi seme pre proklijalo.) a na otvorenom u toku aprila-maja meseca na dubini 0,5 cm.
Klija i niče za 10-tak dana(na 22°C), a rasađuje se na otvorenom(nakon opasnosti od mrazeva) na 20×15 cm.Presađivanje biljke na otvorenom se vrši u april-jun mesec pri tome treba paziti da zemlja bude rashladjena i prethodno obogaćena đubrivom,koje joj pomaze da se lepo razvije. Moze se rasadjivati i u žardinjere na otvorenom od maja.
Karanfil u vanjskoj sredini neće procvetati prve godine(vec u rano prolece naredne godine), kao što je to slučaj kod karanfila u saksiji. Kako bi Vaš karanfil uspeo na otvorenom, potrebno je da zemlja bude vlažna, a tlo hranljivo(karanfil voli peskovisto i zemljište sa kompozicijom ilovače).
Sejanje u saksijama i cvetanje iste godine.
Karanfilu izuzetno potrebna svetlost.
U januaru; uzgaja se iz semena koje se pospe po površini zemlje koja se nalazi u drenažnoj saksiji. Lagano se utisne u zemlju, zalije se blago i prekrije plastičnom folijom da bi se dobio efekat staklene bašte. Uz ovakav proces gajenja karanfila u kući u saksijama možemo da uživamo u njegovoj lepoti već prve godine.
Optimalna temperatura za razvoj karanfila je otprilike oko 15°C, prozračna i sa većim sunčevim intervalima. Naravno, treba napomenuti da karanfil nikako ne trpi niske temperature tako da temperatura od -2°C može potpuno uništiti biljku.