Opis
Prodaje se oko 100 semena
Srednje krupna biljka, s tamnozelenim uspravnim listovima. Koren je okrugao, sa žilama na donjoj trećini. Masa korena je od 400-600 g. Kasna sorta, koristi se za svežu potrošnju i industrijsku preradu.
Celer jača imunitet, pomaže organima za varenje, obara holesterol, smiruje kašalj, odličan je diuretik.Celer sadrži specifično eterično ulje, prijatnog mirisa i ukusa koje pospešuje apetit.
Noćne temperature u zaštićenom prostoru ne bi smele biti niže od 12 °C, a dnevne više od 20 °C. Uz takve uslove i dobru negu za proizvodnju dobrih rasada sa 4 – 5 listova potrebno je 10 – 12 nedelja.Mlade i razvijene biljke mogu podneti niske temperature do -5 °C
Setva: Najbolje je sejati u periodu april-maj na otvorenom,odstojanje treba da bude oko 20 cm, a razmak redova do 50 cm.Seme celera inače malo teže bubri i klija pa je dobro da se pre setve potopi u vodu na temperauri od oko 20°C,
U zatvorenom prostoru od februara do marta na temperaturi preko 18°C, seme sejati po površini supstrata i blago utisnuti. Prekriti najlonom ili providnim poklopcem , ukloniti isti kada seme isklija. Zalivati umereno koliko da ima vlažnost za klijanje,niče za 15-20 dana .Kada biljka dostigne visinu od 15 do 20 centimetara, spremna je za presađivanje.Biljke preasadjivati na otvorenom kada prodje opasnost od mraza u maja ili u junu .Pre nego što presadite sadnice na otvoreno, morate da ih navikavate na spoljne uslove 7-10 dana, odnosno da ih po malo iznosite, svakog dana sve duže i duže.Celeru je neophodno 5-7 sati direktnog sunca svakog dana.. .Plod se bere od druge polovine jula do kraja oktobra.
U oktobru „zadebljali koren“ celera dostigne težinu 400 – 600 g, kada je spreman za vađenje.Vaditi treba pri suvom vremenu, da se što manje zemlje zadrži uz koren, što će olakšati naknadno čišćenje od sitnih korenčića.Celer za skladištenje se ne pere. Na temperaturi od 0 °C i pri 97 % relativne vlage vazduha može se cuvati do 8 meseci.