Opis
Prodaje se oko 500+ semena(sitno seme).
Sitni cvetovi nemačke kamilice nalik beloj radi imaju bele ogrlice, konusnog oblika, žutih centara i širine su manje od 2,5 cm, a rastu na dugim, tankim, svetlozelenim stabljikama.
Čaj, masti i ekstrakti od kamilice se baziraju na glavici belog i žutog cveta. Cvetne glavice mogu se sušiti i koristiti u čajevima ili kapsulama ili drobiti i pariti da bi se stvorilo plavo ulje, koje se koristi kao lek.
Ulje sadrže sastojke koji smanjuju oticanje i mogu zaustaviti rast bakterija, virusa i gljivica.
Kamilica se koristi kao lek hiljadama godina, a datira još od starih Egipćana, Rimljana i Grka. Istorijski se koristi za lečenje mnogih stanja, uključujući:
Lečenje stomačnih tegoba, za ublažavanje mišićnih grčeva, kao i za lečenje stanja kože i blagih infekcija., zapaljenja,umiri uje pred spavanje,otežanim disanjem, bronhitisom, prehladom, bolom u grlu, intenzivnim kašljem i ostalim infekcijama ,Oslabljen imunitet zaista zahteva prirodne lekove poput kamilice.Takodje ova biljka je medonosna.
Seme kamilice je klijavo dve do tri godine, ako je pravilno uskladišteno, a jednom posejano u zemljište ostaje klijavo i više od deset godina.
Seje se gusto na povrsini direktno u tlo,(ili u zatvorenom u posudama,transplataciju obavljati nakon mrazeva u prolece na razmak 15-20cm). Setva se može obavljati najkasnije do februara, a optimalni jesenji rokovi su od sredine septembra do kraja oktobra. Prvi rok setve je kraj septembra, a poslednji početak novembra.Seme kamilice klija samo ako ima dovoljno svetlosti, pa se seje horizontalno po površini, Uz dovoljnu prisutnost svetlosti i vlage, seme proklija već peti dan posle setve.